Moderné metódy omladzovania pokožky tváre

stroj na omladenie pleti

S pribúdajúcim vekom pokožka stráca pružnosť a objavujú sa vrásky. Mnohé ženy tento proces starnutia vnímajú veľmi bolestne a, samozrejme, chcú ho spomaliť a oddialiť na neskôr. Moderná kozmetológia a estetická chirurgia ponúkajú mnoho spôsobov omladenia. Niektoré metódy umožňujú dosiahnuť požadovaný účinok vo veľmi krátkom čase.

Keďže moderné metódy omladenia pokožky tváre v salóne sú prezentované vo veľkom počte, dnes budem hovoriť o niektorých z nich:

kmeňových buniek

Novou a perspektívnou metódou je omladenie pokožky tváre v salóne pomocou kmeňových buniek. Kmeňové bunky majú pozitívny vplyv na celé telo ako celok. Človek nielenže zmizne vrásky a napne pokožku tváre a krku, ale tiež zlepší celkovú pohodu a obnoví metabolizmus. Ale nie všetko je takto bez mráčika.

Bunková medicína sa začala rozvíjať len nedávno a dôsledky zavedenia kmeňových buniek ešte nie sú dostatočne prebádané. Niektoré štúdie ukazujú, že keď sa dostanú do ľudského tela, môžu spôsobiť vznik rakovinových nádorov.

Fotoomladenie

Metóda je zameraná na omladenie epidermis pomocou svetelného toku. Procedúra sa vykonáva v niekoľkých sedeniach a poskytuje trvalý pozitívny účinok.

Už po prvej expozícii sú jemné vrásky úplne vyhladené, hlboké sú redukované. Starecké škvrny zmiznú, tón, elasticita sa zvýši, pleť sa zlepší. Táto metóda je veľmi populárna, keďže je neškodná a bezbolestná. Každé sedenie trvá v priemere 15-20 minút.

Nevýhodou fotorejuvenizácie je, že omladzovanie nepôsobí na telo ako celok, pôsobí len na pokožku. Okrem toho je táto metóda kontraindikovaná pre tmavých ľudí, tehotné ženy. Nemožno ho použiť pri ochoreniach krvi a kože, onkologických ochoreniach. Zvyčajne sa používa v spojení s inými metódami obnovy mladosti.

Frakčný laser

Frakčný laser je najlepšia liečba kožných problémov. Pomocou špeciálnej trysky, ktorá má veľké množstvo mikrootvorov, sa jej častice odstránia a poškodenie obnovia bunky susedných oblastí. Liftingový efekt sa dosahuje vďaka skutočnosti, že počas hojenia sa tkanivá napínajú a tón pleti sa zvyšuje. Aby bol efekt viditeľný, musíte prejsť 3-5 štandardnými postupmi.

Biorevitalizácia

Biorevitalizácia je široko praktizovaná v kozmeteológii. Kyselina hyalurónová sa vstrekuje pod kožu pomocou injekčnej striekačky alebo lasera. Potom sa v blízkosti očí objavia malé tuberkulózy. Zmiznú za 1-2 dni. Ovál tváre sa stáva jasnejším, jeho farba sa zlepšuje a pokožka sa napína.

Mezoterapia

Táto metóda je založená na zavedení biologicky aktívnych látok pod kožu pomocou mikroinjekcií. Po zákroku sa obnovia regeneračné funkcie epidermis. Pomocou mezoterapie sa môžete nielen zbaviť vrások a zlepšiť tvar oválu tváre, ale aj vyliečiť akné a celulitídu. Ale pred rozhodnutím o použití mezoterapie je potrebné vziať do úvahy, že sa môžu vyskytnúť alergické reakcie. Táto metóda sa tiež nedá použiť v kritických dňoch.

Hlboký peeling

Pomocou hĺbkového peelingu sa z povrchu pokožky odstráni vrstva odumretých buniek, čo spôsobí zrýchlenie procesov regenerácie buniek. Pomocou tejto metódy sa účinne eliminuje akné, jemné vrásky, malé kožné defekty. Treba však brať do úvahy traumatickú povahu tejto metódy. Hlboký peeling by mali vykonávať iba vysokokvalifikovaní odborníci v špeciálnych kozmetologických miestnostiach. Zákrok je dosť bolestivý, preto sa vykonáva v lokálnej anestézii.

Plastická operácia

Ide o radikálnu a vysoko účinnú metódu omladenia. Uchyľujú sa k nemu takmer všetci populárni umelci a verejnosť. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii. Počas operácie je pokožka napnutá, čím sa eliminujú vytvorené vrásky a záhyby. Efekt plastickej chirurgie je badateľný takmer okamžite a pretrváva 5-7 rokov. Metóda je kardinálna, má kontraindikácie a možnosť komplikácií.

Chemický peeling

Týmto postupom sa pomocou rôznych kyselín (fenol, kyselina trichlóroctová a iné) odstraňujú horné vrstvy epidermis. Kyseliny sa nanášajú na pokožku v tenkej vrstve. Pod ich vplyvom sa odstráni horná vrstva a odstránia sa staré bunky. V dôsledku toho miznú vrásky, akné a pupienky. Bunky pokožky sa aktivujú, obnovujú sa procesy ich obnovy.

Biogély a zlaté nite

Tieto produkty sa používajú aj pri technikách omladzovania pokožky tváre a krku. Do podkožia sa zavádzajú špeciálne biostimulanty, ktoré pomáhajú vyrovnávať kožnú vrstvu, napínajú a vyhladzujú vrásky a aktivujú tvorbu kožných bielkovín. Pomocou zlatých nití je vytvorený rám, ktorý zabraňuje ochabovaniu pokožky. Ide o moderné a efektívne spôsoby omladenia.

Masky proti starnutiu

Ide o najjednoduchší a najobľúbenejší spôsob omladenia tváre a krku. Pomocou prírodných látok obsiahnutých v maskách sa vyhladzujú vrásky, pokožka sa stáva pružnejšou, zlepšuje sa jej farba. Takéto výrobky sa ľahko pripravujú doma a používajú sa 2-3 krát týždenne.

ELOS omladenie

Táto metóda sa v posledných rokoch stáva čoraz populárnejšou. Je založená na kombinácii vystavenia svetelnej energii a rádiovému prúdu. Technológia omladzovania odstraňuje starecké škvrny, drobné kožné defekty, akné, pupienky a eliminuje vrásky. Ale postup je dosť bolestivý a spôsobuje začervenanie kože.

Zdvíhanie rádiových vĺn

Metóda liftingu rádiovými vlnami je na rozdiel od predchádzajúceho postupu úplne bezbolestná. Je založená na zahrievaní tkanív epidermis vysokofrekvenčným prúdom. V dôsledku toho dochádza k aktivácii metabolizmu a prietoku krvi, ako aj k zvýšeniu výrobného procesu zložiek zodpovedných za napnutie pokožky. Po zákroku sa vrásky redukujú a pokožka sa stáva elastickou. Trvanie relácie je 25-30 minút. Účinok expozície môže trvať až dva roky.

Okamžité zdvíhanie

Okamžité zdvíhanie sa dosahuje pomocou techniky nazývanej LPG. Ide o mechanickú masáž, ktorá redukuje hĺbku vrások a zmierňuje opuchy tváre. Náraz je veľmi príjemný a jeho účinok je jednoducho úžasný. Po 20-30 minútach masáže sa svaly tváre uvoľnia a tón pleti sa vyrovná.

Mikroprúdová terapia

Ďalšou metódou je mikroprúdová terapia, zameraná na prácu so svalmi tváre. Ich zníženie a zvýšenie krvného obehu má na svedomí striedavý prúd, ktorý ovplyvňuje nervové zakončenia. Počas mikroprúdovej terapie môže žena pociťovať jemné brnenie na miestach, kde dochádza ku kontaktu s elektródami. Potom je zrejmé, ako je „rám" tváre posilnený, obočie je zdvihnuté a lícne kosti sú vyššie. Výsledný efekt môže trvať až dva mesiace.

Plastifikačná masáž

Dokonale napína pokožku plastifikujúcou masážou. Táto technika je jednou z najkonzervatívnejších a spočíva v tom, že dermis je vystavená silnému treniu po dobu 15 minút. Masáž odstraňuje drobné mimické vrásky a priaznivo pôsobí na svalstvo.

To nie sú všetky spôsoby, ako urobiť pleť mladistvejšou a príťažlivejšou. Moderných metód omladzovania je oveľa viac. Pred výberom ktoréhokoľvek z nich je lepšie naučiť sa predchádzať prejavom starnutia. K tomu sa o pleť starajte, včas ju dôkladne čistite, používajte kvalitné krémy a kozmetiku a sledujte mimiku. Potom možno v blízkej budúcnosti nebudete potrebovať omladzovacie procedúry.