Z nejakého dôvodu, od rýchleho vývoja injekčnej a hardvérovej kozmetológie, sa odborníci v oblasti krásy pozerajú trochu na tých, ktorí sú stále pripravení udržiavať stav pokožky doma.Predpokladá sa, že použitie pleťových masiek proti vráskam je neúčinné, ale márne. Odborný fytoterapeut sebavedome vyhlasuje, že ich jednoducho neviete správne uvariť.
Pravidlá používania protivráskových masiek
Aby sa doma používaná maska na tvár preukázala svoju účinnosť, je potrebné splniť niekoľko predpokladov.
- Príprava pokožky tváre.Koľkokrát povedali, že čistenie je kľúčom k zdravej pokožke. Mnoho žien však z nejakého dôvodu túto fázu preskočí alebo s ňou nezaobchádza dostatočne opatrne. A napriek tomu očistená pokožka „funguje" po použití masiek o 30% efektívnejšie. Pamätajte, že pred nanesením kompozície na tvár musíte najskôr pleť vyčistiť pleťovou vodou alebo tonerom. Pri mastnej pokožke sa nečistoty a zvyšky make-upu zmývajú penou alebo pílingovým pílingom a suchou pokožkou - čistou vodou.
- Príprava zloženia masky.45% alergických reakcií u žien sa vyskytuje v dôsledku skutočnosti, že nekontrolujú dátum exspirácie zložiek protivráskovej masky. A toto treba urobiť. A je vhodné používať iba prírodné zložky. Najlepšie je vopred otestovať alergiu nanesením malého množstva masky na ohyb lakťa. Ak po 15 minútach nedôjde k alergickej reakcii, môžete ju bezpečne použiť.
- Aplikácia produktu.Maska sa má nanášať na tvár jemne čistými rukami. Mechanika je nasledovná: kompozícia sa nanáša zdola nahor pozdĺž masážnych línií (od krku po líniu vlasov). Potom prejdite z nasolabiálnych záhybov do uší a od brady k ušným lalokom. Ďalšia vrstva sa má aplikovať na oblasť okolo pier a očí. Ak maska obsahuje účinné látky, neaplikujte ich na pery a okolie očí. Po úplnom nanesení produktu sa niekoľkokrát nadýchnite a vydýchnite. Môžete si ľahnúť a zavrieť oči. Uvedomte si, že niektoré pleťové masky, najmä tie, ktoré sú vyrobené z bobúľ a ovocia, presakujú, takže sa vopred snažte svoje oblečenie chrániť. Vlasy je vhodné zastrčiť do sprchovacej čiapky a ramená a hrudník si zakryť uterákom.
- „Životnosť" masky.V priemere trvá asi pol hodiny, aby sa maska nestala vráskami, tentoraz stačí na to, aby účinné látky začali pôsobiť na horné vrstvy epidermy. Ak však pocítite pálenie, svrbenie alebo začervenanie, žihľavku, okamžite masku opláchnite vodou. Pre prípad, vezmite mierne antialergické lieky a ak je to možné, navštívte svojho lekára.
- Odstránenie masky.Ideálnou možnosťou je najskôr masku jemne odstrániť vlhkým uterákom alebo špongiou, jedná sa o takzvané jemné čistenie. A až potom sa umyte studenou alebo teplou tečúcou vodou bez použitia mydla. Ak ste vlastníkom suchej pokožky, potom sa maska proti vráskam zmyje teplou vodou, ale mastným produktom sa zmyje studenou. Po odstránení zvyškov masky by sa mal na pokožku tváre naniesť hydratačný krém.
Aký krém si zvoliť na tvár?
- Pre suchú pokožku by ste sa mali rozhodnúť pre krém s hutnou textúrou, ktorý ju intenzívne vyživuje.
- Pre mastnú pleť je vhodný krém na báze zinku s matujúcim účinkom.
- Ale hypoalergénne výrobky sa osvedčili ako vynikajúce v starostlivosti o citlivú pokožku.
Maska proti vráskam so želatínou
Želatína je vyrobená zo živočíšneho kolagénu, a preto je veľmi účinná v domácej starostlivosti o pleť. Pleťové masky so želatínou vám umožňujú vyriešiť niekoľko problémov naraz: dodáva pokožke pružnosť, čistí póry a vyrovnáva pleť. Želatína má navyše zjemňujúci účinok na pokožku.
- 1 vrecúško želatíny;
- 1/2 šálky čerstvého ovocného džúsu (vyberte si ten, ktorý vyhovuje vášmu typu pokožky)
Ako si vyrobiť masku doma:
Želatínu a ovocný džús vložte do malého hrnca a za stáleho miešania pomaly zahrievajte na miernom ohni, kým sa želatína úplne nerozpustí.
Zmes umiestnite do chladničky, kým nezhustne, ale zostane dostatočne tekutá na to, aby ste si ju mohli naniesť na tvár. Pomocou štetca naneste kompozíciu na tvár po dôkladnom vyčistení pokožky. Nedotýkajte sa oblasti očí. Po nanesení masky si musíte ľahnúť, oddýchnuť si a nechať masku, kým úplne nevyschne. Po odstránení masky si tvár umyte čistou studenou vodou, ale neutierajte ju uterákom - počkajte, kým voda nevyschne a do pokožky sa nevstrebe potrebné množstvo vlhkosti.
Banánová maska proti vráskam
Pre banánovú masku budete potrebovať nasledujúce zložky:
- 1 zrelý banán;
- lyžička hustej kyslej smotany;
- šťava z polovice citróna.
Ako si vyrobiť masku doma:
Je potrebné rozdrviť banán v mixéri, pridať kysnutú smotanu do homogénnej hmoty a dôkladne premiešať. Šťavu z polovice citróna roztlačte vidličkou a nalejte do zmesi.
Po nanesení masky na tvár by ste mali počkať, kým prvá vrstva nevyschne, a znova nanášať kompozíciu - vrstvu po vrstve, až kým nepoužijete všetku pripravenú zmes. Môže to trvať až 1 hodinu, ale výsledky skutočne stoja za to. Po nanesení poslednej vrstvy počkajte, kým nie je suchá, odstráňte masku a potom si tvár umyte čistou teplou vodou.
Kleopatra maska na vrásky
Pre masku Kleopatra budete potrebovať nasledujúce zložky:
- šťava z polovice citróna;
- 2 lyžice modrej hliny;
- 1 lyžica kyslej smotany;
- 1 lyžička medu.
Ako si vyrobiť masku doma:
Všetky ingrediencie zmiešajte v rovnakých pomeroch do hladka. Aplikujte kompozíciu na tvár, vyhýbajte sa oblasti očí. Táto maska sa vyznačuje miernym pocitom mravčenia, ktorý zmizne za 2 - 3 minúty. Po 20 minútach masku opláchnite a naneste hydratačný krém. Stojí za zmienku, že účinnosť tejto masky sa nezobrazí okamžite, je lepšie robiť takéto postupy raz týždenne a po 12-15 dňoch si všimnete výsledok. Pleť bude viac tonizovaná a osviežená.
Vyhladzujúca zemiaková maska proti vráskam
Na vyhladenie masky na vrásky zo zemiakov doma budete potrebovať nasledujúce ingrediencie:
- dva varené zemiaky;
- 5 gramov glycerínu;
- 2, 5 čajovej lyžičky kyslej smotany;
- 2, 5 lyžičky mlieka;
- jednu čajovú lyžičku slnečnicového oleja.
Ako si vyrobiť masku doma:
Uvarené zemiaky roztlačte dohladka, dohladka, pridajte do nich všetky ostatné ingrediencie, pohnite sa. Naneste na tvár, nechajte pôsobiť 15-17 minút. Zvyšky opláchnite čistou teplou vodou. Po niekoľkých minútach naneste hydratačný krém. Choďte do zrkadla. No, kto je tu, máme najkrajšie?