Bylinky na tvár a telo. Recepty na udržanie prirodzenej krásy a omladenie

Dievča s mladou a zdravou pokožkou tváre po použití liečivých bylín

Byliny na zlepšenie stavu pokožky tváre a tela majú bohatú históriu použitia v kozmeteológii. Dnes sa tiež aktívne využívajú na preventívne aj terapeutické účely. Ak si vyberiete správny bylinný liek na konkrétny problém a konkrétny typ pleti, účinok môže prekonať aj tie najskromnejšie očakávania. Chcete vyzerať mladšie ako váš vek a doslova žiariť zdravím? Potom je tento článok určený práve vám.

Hlavné typy pokožky tváre

Omladzujúci a hojivý efekt pomocou bylinných prípravkov dosiahnete oveľa jednoduchšie, ak poznáte svoj typ pleti. Urobme si malý dermatologický vzdelávací program.

  • Normálnepleť nevyžaduje vážnu starostlivosť nad rámec štandardného čistenia a zvlhčovania. Tento typ sa vyznačuje absenciou čiernych bodiek, mastným leskom, pocitom suchosti a pnutia. Ale prevencie nie je nikdy priveľa.
  • Suchépokožka je najzraniteľnejšia a najcitlivejšia na teplotné výkyvy. Následky zimného chladu a letných horúčav sa doslova odrážajú na tvári jeho majiteľov. Veľmi často sa cez ňu jasne objavuje kapilárna sieť, ktorá spôsobuje fyziologické a estetické nepohodlie.
  • Tuk. Pri tomto type pleti v zime si nemusíte zahaľovať tvár šatkou. Všetky nedokonalosti v podobe rozšírených pórov a charakteristického lesku sú však viditeľné voľným okom. Navyše je skutočným magnetom na všetky druhy vyrážok a zápalov.
  • Kombinovanétyp je bežný pre väčšinu ľudí. Jeho charakteristickým znakom je mastná pleť v T-zóne (čelo, nos, brada) a normálna pleť v ostatných partiách.
  • Citlivýpleť, podobne ako suchá pokožka, neznáša rozmary počasia, vyznačuje sa zvýšenou dráždivosťou a intoleranciou na veľkú väčšinu kozmetických prípravkov. Svrbenie, olupovanie, pocit napätia – to je všetko. Liečivé byliny, ktoré majú zjemňujúci a upokojujúci účinok, sú optimálnym prostriedkom na odstránenie týchto problémov.
Pred použitím bylín proti starnutiu musíte poznať typ pokožky tváre.

Výhody byliniek pre pokožku

Pri použití liečivých rastlín na kozmetické účely sa môžete spoľahnúť na tieto výsledky:

  • Nasýtenie pokožky všetkými potrebnými živinami.
  • Hĺbkové čistenie a stiahnutie pórov.
  • Normalizuje fungovanie mazových žliaz a pomáha dlhodobo eliminovať mastný lesk.
  • Odstránenie a prevencia zápalu, dezinfekcia.
  • Hydratácia, vyhladenie, bielenie pokožky.
  • Osviežujúci a tonizujúci účinok.

Aké dermatologické poruchy možno liečiť liečivými bylinami?

Vyššie uvedené vlastnosti fytoterapeutických látok pomáhajú vyrovnať sa s nasledujúcimi chorobami, poškodeniami a zmenami kože súvisiacimi s vekom:

  • akné;
  • suchosť, podráždenie, lúpanie;
  • mastný lesk;
  • čierne bodky, rozšírené póry;
  • ochabnutá koža, vrásky;
  • tmavé kruhy pod očami;
  • starecké škvrny (vrátane pieh).
Tí, ktorí majú pehy, budú mať prospech z používania liečivých rastlín

Kompletný zoznam bylín na starostlivosť o rôzne typy pleti

Keďže pre vás pravdepodobne nebolo ťažké určiť typ pokožky tváre, odporúčame vám zoznámiť sa s bylinkami, ktoré sú vhodné na ich pôsobenie.

Typ pleti Vhodné bylinky
Normálne listy žihľavy, listy mäty piepornej, šnúra trojčlenných bylín, kvety harmančeka, lipový kvet, veľké listy skorocelu
Suché listy žihľavy, chmeľ, rebríček, kvety nechtíka, listy šalvie, harmanček, oregano, tymián plazivý
Tuk bylina paliny, čakanka, rebríček, kvety nechtíka, listy podbeľu, ľubovník bodkovaný, šťava z listov aloe, listy a púčiky brezy striebornej, kôra dubu obyčajného, lipový kvet, listy skorocelu veľké, koreň lopúcha veľkého, listy žihľavy , koreň puškvorca, lístky mäty piepornej
Kombinované listy mäty piepornej, bylina ľubovníka bodkovaného, šalvia listy, bylina prasličky
Citlivý kvety nechtíka lekárskeho, listy šalvie lekárskej, kvety rumančeka pravého, listy mäty piepornej, tripartitá bylina, levanduľa, ľanové semienka, bylina fialky trojfarebná, listy medvedice

Najprospešnejšie bylinky pre pokožku

Ako vidíte, v tabuľke vyššie sú niektoré liečivé rastliny spomenuté viackrát, čo svedčí o ich všestrannosti. O týchto bylinkách by sa malo diskutovať podrobnejšie.

Žihľava dvojdomá

Žihľava odstráni akné a zlepší elasticitu pokožky

Táto štipľavá rastlina sa už dlho používa na kozmetické účely na starostlivosť o pleť a vlasy. Za svoje jedinečné vlastnosti vďačí bohatému chemickému zloženiu. Tak vznikol žihľavový „kokteil" zo žihľavovej šťavy pozostávajúci z kremíkových solí, histamínu, cholínu (vitamín B4) a kyselina mravčia, stimuluje mikrocirkuláciu krvi, zlepšuje výživu pokožky. Vitamín A má baktericídny účinok, pomáha rýchlo odstraňovať pupienky, akné a podráždenie.

Vitamín C zlepšuje elasticitu pokožky a zvyšuje tonus kapilár, ktoré ju vyživujú. Vitamín K má antiseptický protizápalový účinok a v kombinácii s prírodným „bielidlom" pomáha zbaviť sa pieh a iných stareckých škvŕn. Karotén, na ktorý je táto rastlina tiež bohatá, dodáva pokožke sviežosť a zdravý lesk. Tandem flavonoidov, tanínov a organických kyselín pomáha vyhladzovať vrásky a poskytuje viditeľný omladzujúci efekt. A nakoniec, biologicky dostupný draslík obsiahnutý v žihľave poskytuje pokožke prirodzenú hydratáciu.

farmaceutický harmanček

Harmanček stimuluje krvný obeh, pomáha odstraňovať vrásky

Táto rastlina je pozoruhodná tým, že je vhodná pre akýkoľvek typ pleti, poskytuje zmäkčujúci, antialergický, baktericídny, protiplesňový, protizápalový a regeneračný účinok. Bioaktívne látky harmančeka stimulujú krvný obeh a uvoľňujú svaly tváre, čím pomáhajú redukovať vrásky. Pleťové vody vyrobené z nálevu kvetov tejto rastliny pomáhajú pri spálení slnkom, alergiách a akné, odstraňujú vačky a tmavé kruhy pod očami, urýchľujú hojenie rán a mikrotrhliniek a vytvárajú na pokožke neviditeľný ochranný film.

Táto bylinka je ideálna aj na čistenie pokožky tváre. Navyše na vonkajšie aj vnútorné použitie. V druhej možnosti podporuje odstraňovanie toxických a balastných látok z tela, ktoré vyvolávajú dermatologické poruchy.

Je tu však jeden dôležitý odtieň: nie každý harmanček je liek. Ten pravý by mal byť horký, čo naznačuje prítomnosť cennej zložky esenciálneho oleja - chamazulén v jeho zložení, ktorá určuje leví podiel na jeho prospešných vlastnostiach. Zaznamenať si!

Calendula officinalis

Calendula officinalis je univerzálna rastlina vhodná pre akýkoľvek typ pleti.

Keď už hovoríme o tom, ktoré bylinky sú najužitočnejšie na starostlivosť o tvár, nemožno nespomenúť túto nádhernú rastlinu, ktorá je mnohým známa ako nechtík. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu je ideálny pre mastnú, suchú a citlivú pleť zároveň. Kyselina oleanolová v zložení kvetov nechtíka zlepšuje prekrvenie buniek a tkanív, glykozidy poskytujú protizápalové vlastnosti a komplex flavonoidov poskytuje antioxidačné vlastnosti rastliny. Posledná spomínaná skupina látok okrem iného podporuje hromadenie kyseliny hyalurónovej v tele, ktorá je kľúčom k prirodzenej hydratácii pokožky. Karotenoidy, ktoré dodávajú kvitnúcej časti nechtíka sýtu oranžovú farbu, sú prekurzormi vitamínu A, o ktorého dôležitých vlastnostiach sme už hovorili vyššie.

Kombinácia týchto a množstva ďalších bioaktívnych látok pokožku hydratuje, upokojuje, zjemňuje, čistí, chráni a tonizuje, obnovuje jej štruktúru na bunkovej úrovni, pôsobí rozjasňujúco a proti starnutiu, zlepšuje pleť a dodáva jej zdravý lesk. .

Na udržanie prirodzenej krásy a pružnosti pokožky tela sú dokonalé teplé liečivé kúpele s prídavkom odvaru z kvetov nechtíka a morskej soli. A bylinné kúry s horúcou vodou upokojujú svrbenie pokožky, majú dezinfekčný a hojivý účinok na rany, pomáhajú pri akýchkoľvek dermatologických poruchách. Éterické oleje uvoľňované pri kúpaní zároveň priaznivo pôsobia na celé telo ako celok, stimulujú imunitný systém a zlepšujú náladu.

Hľadáte skutočne zdravý a ekologický produkt starostlivosti o pleť? Potom vám odporúčame venovať pozornosť odrode nechtíka Kalta, ktorý sa pestuje bez použitia chemikálií vo veľkej vzdialenosti od veľkých miest a priemyselných podnikov. A čo je tiež dôležité, z hľadiska obsahu užitočných látok (najmä flavonoidov a karotenoidov) výrazne prevyšuje divoké alebo pestované analógy.

Mäta pieporná

Mäta má omladzujúci účinok vďaka arginínu v zložení

Ďalšia neskutočne prospešná bylinka pre akýkoľvek typ pleti. Navyše, aspoň jednu z jeho vlastností vie každý jednoducho pomenovať. Komplex flavonoidov, kyseliny askorbovej a mätového esenciálneho oleja, bohatý na mentol, má osviežujúci a tonizujúci účinok, odstraňuje opuchy a tmavé kruhy pod očami. Ramnose stimuluje tvorbu kolagénu, čím pomáha zbaviť sa vrások a predchádzať vzniku nových. Omladzujúci účinok zosilňuje aminokyselina arginín, ktorá je tiež v rastline prítomná. Taníny mäty sú tiež veľmi užitočné v boji proti zmenám kože súvisiacim s vekom, zatiaľ čo živicové látky urýchľujú hojenie rán a mikrotrhlín.

Parné kúpele s mätou sú skvelé na čistenie hlbokých vrstiev pokožky, zbavenie sa čiernych bodiek a rosacei (mikrovaskulárnych) sietí a zlepšenie pleti. Navyše si na základe tejto rastliny môžete pripraviť úžasné hydratačné, zjemňujúce a bieliace masky, ktoré budú mať viditeľný efekt už po prvom použití.

Pokiaľ ide o najcennejšie odrody mäty z biologického hľadiska, je lepšie uprednostniť odrodu „Kip", ktorá je lídrom v obsahu flavonoidov a tanínov.

Salvia officinalis

Salvia officinalis inhibuje aktivitu enzýmov spojených so starnutím pokožky

Táto rastlina si zaslúži osobitnú zmienku, pretože je zdrojom fytoestrogénov. Ako je známe, nedostatok pohlavných hormónov u žien, najvýraznejší počas menopauzy, negatívne ovplyvňuje zdravie nežného pohlavia vo všeobecnosti a najmä stav pokožky. Užívanie šalvie samostatne alebo v kombinácii s inými bylinami podobných vlastností pomáha znižovať prolaktín a zároveň zvyšovať hladinu estrogénu na optimálne hodnoty, čo vytvára doslova omladzujúci efekt, vracia ženám zdravý a rozkvitnutý vzhľad. Bolo vedecky dokázané, že perorálne užívanie šalvie inhibuje 50 % aktivity enzýmov spojených so starnutím.

Pre tých, ktorí sú príliš skoro na to, aby premýšľali o veku, je pitie šalvie užitočné na preventívne účely. A ako externý produkt je ideálny pre zmiešanú pleť, sťahuje póry a trvalo odstraňuje mazový lesk v T-zóne. Odvary, masky, peelingy a iné kozmetické bylinné produkty na báze tejto rastliny majú protizápalové, upokojujúce, baktericídne a hojivé vlastnosti, pomáhajú eliminovať akékoľvek dermatologické poruchy a ich pôvodcov.

Keďže jednou z hlavných hodnôt šalvie je jej jedinečný éterický olej, na liečebné účely je lepšie zvoliť si produkt, ktorý má maximálny obsah tejto zložky.

Yarrow

Rebríček čistí, vyživuje a upokojuje pokožku, zanecháva ju sviežejšiu, hladšiu a jemnejšiu

Ak hovoríme o tom, ktorá bylinka je najlepšia na starostlivosť o pokožku hlavy, potom bude rebríček aspoň v prvej trojke. V tomto prípade je obzvlášť zaujímavá jeho antiseboroická vlastnosť, alebo, jednoduchšie povedané, zbavenie sa lupín. Dosahuje sa to vďaka prítomnosti esenciálneho oleja v rastline, ktorého zložky spolu poskytujú antibakteriálny, čistiaci, hydratačný a upokojujúci účinok.

Komplex trieslovín, organických kyselín a prírodnej formy vitamínu K zároveň poskytuje protizápalový, sťahujúci, hojivý účinok rebríka, zmierňuje svrbenie a šupinatenie pokožky na temene hlavy, znižuje intenzitu akné. na tvári a tele.

Masky s rebríčkom dokonale čistia, vyživujú a upokojujú pokožku, vďaka čomu je sviežejšia, hladšia a jemnejšia. Okrem toho sa tento účinok dosiahne po niekoľkých procedúrach. Vlasy môžete po umytí opláchnuť odvarom, vďaka čomu sa obnoví ich štruktúra.

Pre mnohých to bude objav, no rebríček je tiež selektovaný a pestovaný, vďaka čomu v ňom výrazne stúpa koncentrácia bioaktívnych látok. Jedna z odrôd sa teda vyznačuje vysokým obsahom flavonoidov, saponínov, tanínov a silíc.

Tripartitná sekvencia

Tripartitná sekvencia je účinná v boji proti kožným léziám a chorobám

Je ťažké pomenovať aspoň jednu chorobu alebo porušenie integrity kože, pre ktoré by táto úžasná rastlina nepomohla. Odvar z byliny, ktorý sa používa zvonka ako pleťová voda alebo kúpeľ, si účinne poradí s dermatitídou, alergickými a aknóznymi vyrážkami, psoriatickými léziami, hnisavými ranami, urtikáriou, skrofulózou a seboreou. Početné recenzie naznačujú, že takéto postupy dokonca pomáhajú znižovať výskyt bradavíc.

Vo forme nápoja táto bylina na pokožku zlepšuje fungovanie gastrointestinálneho traktu, normalizuje metabolizmus, čo pomáha odstraňovať základné príčiny dermatologických problémov. Séria vďačí za svoje jedinečné vlastnosti celému komplexu biologicky aktívnych látok vrátane flavonoidov, tanínov, karotenoidov, esenciálneho oleja a vitamínu C.

Rastlina je rovnako vhodná pre čistú aj citlivú pokožku. Je neoddeliteľnou súčasťou rôznych rastlinných prípravkov.

Najlepšie recepty pre krásu a zdravú pokožku na báze liečivých bylín

Dávame do pozornosti overené recepty na báze vyššie uvedených bylín na starostlivosť o rôzne typy pleti.

Použitie bylinnej masky na starostlivosť a omladenie pokožky tváre

Bylinné masky pre normálnu pleť

Malé upresnenie: masky naneste v tenkej vrstve na predtým vyčistenú pleť. Zmyte vlažnou vodou. Ak sú vyrobené na olejovej/tukovej báze, tak teplejšie, ale nie horúce. Na dosiahnutie jednotnej konzistencie sa odporúča rastlinný materiál pred varením najskôr pomlieť v mlynčeku na kávu.

Recept č. 1

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu rozdrvených suchých listov žihľavy s rovnakým množstvom teplého mlieka a polovicou surového žĺtka. Miešajte do hladka a aplikujte 15-20 minút.

Recept č. 2

Vezmite 1 polievkovú lyžicu nasekaných suchých byliniek a listov mäty. Bylinnú zmes zalejte 1 šálkou (150 ml) vriacej vody a nechajte pod pokrievkou lúhovať asi pol hodiny. Po vychladnutí pridáme 1 lyžičku škrobu alebo ľubovoľnú múku na hustotu. Zmiešať. Naneste masku na 30 minút.

Bylinné masky pre mastnú pleť

Recept č. 1

Vezmite 1 polievkovú lyžicu drveného suchého plantajnu a listov mäty, zalejte 1 šálkou vriacej vody. Po vychladnutí scedíme prebytočnú tekutinu a pridáme 1 dezertnú lyžicu tekutého medu. Naneste masku na 20 minút.

Recept č. 2

Vezmite 1 polievkovú lyžicu nasekanej suchej bylinky ľubovníka a kvetov harmančeka, nalejte 1 pohár vriacej vody a držte na miernom ohni 10 minút. Ochlaďte na príjemnú teplotu, pridajte lyžičku pšeničnej alebo ryžovej múky a premiešajte do hladka. Udržujte masku na tvári až do úplného vysušenia.

Recept č. 3

1 polievkovú lyžicu rozdrvených suchých listov podbeľa varte 10 minút na miernom ohni. Vychladnutý vývar zahustite, ako v predchádzajúcom recepte, lyžičkou, kým z neho nebude hustá múka. Udržujte teplú zmes na pokožke 20-25 minút. Na dosiahnutie dlhodobého účinku by sa mal postup vykonávať aspoň 2 krát týždenne.

Bylinné masky pre suchú a citlivú pleť

Recept č. 1

1 polievkovú lyžicu rozdrvených suchých kvetov harmančeka zalejte ½ šálky vriacej vody a nechajte prikryté 25–30 minút. Ochlaďte, vypustite prebytočnú tekutinu, pridajte 1 lyžičku medu, premiešajte do hladka. Naneste masku na 15 minút.

Recept č. 2

Vezmite 1 polievkovú lyžicu drveného sušeného harmančeka, nechtíka a chmeľových kvetov. Bylinnú zmes zalejte 1 šálkou vriacej vody. Po vychladnutí scedíme prebytočnú tekutinu a pridáme 1 čajovú lyžičku plnotučnej kyslej smotany, potom dôkladne premiešame do kaše. Naneste masku na 20 minút.

Recept č. 3

2 polievkové lyžice nasekanej suchej šalvie zalejte 1 šálkou vriacej vody. Ochlaďte na +40 °C, sceďte prebytočnú tekutinu, pridajte ½ čajovej lyžičky olivového alebo sezamového oleja a miešajte do hladka. Po nanesení takejto masky sa musí na tvár priložiť teplá a vlhká bavlnená obrúska. Udržujte zmes 25 minút, opláchnite ju teplou vodou a potom umyte studenou vodou.

Po použití je potrebné omladzujúcu masku zmyť teplou vodou.

Bylinné masky pre zmiešanú pleť

Recept č. 1

3 polievkové lyžice rozdrvených suchých kvetov harmančeka zalejeme 200 ml vriacej vody a necháme vylúhovať. Po ochladení infúzie na príjemnú teplotu v nej navlhčite vrstvu vaty a výslednú zmes aplikujte na 25 minút a prikryte ju obrúskom. Po odstránení masky umyte teplou vodou a na tvár naneste výživný krém.

Recept č. 2

Nalejte 2 polievkové lyžice nasekanej suchej bylinky do 1 šálky vriacej vody. Nechajte 1 hodinu, preceďte. V hotovom náleve navlhčite gázovú handričku a naneste ju ako masku na tvár. Udržujte asi 20 minút. V prvom týždni vykonajte postup 2-3 krát, potom 1 krát.

Bylinné masky pre pružnosť pokožky a vyhladenie vrások

Recept č. 1

Zmiešajte 4 lyžičky rozdrvených sušených kvetov harmančeka s rovnakým množstvom plnotučného kefíru a 1 surovým vajcom. Výslednú hmotu naneste na tvár po dobu 20-25 minút, potom opláchnite teplou vodou.

Recept č. 2

Vezmite 1 polievkovú lyžicu drveného suchého harmančeka, mäty, ľubovníka bodkovaného, podbeľu a šalvie. Výslednú zmes zavarte vriacou vodou, nádobu pevne uzavrite a nechajte 30 minút. Potom sceďte prebytočnú tekutinu, pridajte 1 čajovú lyžičku olivového oleja (pre mastné typy pleti použite namiesto oleja nízkotučnú kyslú smotanu). Zmes rovnomerne rozotrite po tvári a navrchu prikryte bavlnenou handričkou. Udržujte masku 20 minút.

Recept č. 3

Vezmite 1 čajovú lyžičku rozdrvených suchých listov mäty a zeleného čaju, pridajte 1 polievkovú lyžicu kyslej smotany. Miešajte do hladka. Naneste zmes na tvár po dobu 40 minút, potom umyte teplou vodou a mydlom.

Žena obdivuje účinok masiek na báze liečivých bylín

Zdravá a krásna pleť začína zvnútra

Uvedené bylinky na čistenie, hydratáciu alebo vyhladenie pokožky sa môžu stať vašimi vernými pomocníkmi pri zachovaní mladosti a krásy na mnoho rokov. Bez pomoci telu zvnútra však budú kozmetické fytoprocedúry len polovičným opatrením.

Prvá vec, ktorá vás v tomto prípade napadne, je užívanie vitamínov. A to je úplne spravodlivé, pretože je jednoducho nemožné získať všetky živiny potrebné na to, aby ste sa udržali v dobrej kondícii a vo výbornej forme z jedla. Zdalo by sa, že problém nestojí za nič – všetko, čo nášmu telu chýba, sa dá ľahko nájsť v lekárni. Všetko toto vitamínové a minerálne bohatstvo je len veľmi neochotne absorbované v syntetickej forme. Navyše mnohé ďalšie dôležité problémy zostávajú nevyriešené, čo vedie k zhoršeniu stavu pokožky a jej predčasnému starnutiu.

Najlepšou možnosťou, berúc do úvahy všetky vyjadrené nuansy, by bolo vziať si prírodný komplex. Prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť pri štúdiu zloženia tohto lieku, je antioxidačné trio flavonoidov zo skupiny kvercetín + vitamíny C a E. Faktom je, že akékoľvek negatívne procesy vyskytujúce sa v ľudskom tele sú tak či onak spojené s aktivitou voľných radikálov. Je vedecky dokázané, že 90 % príznakov predčasného starnutia a viac ako 50 vážnych chorôb majú na svedomí tieto sabotérske častice. Antioxidanty sú určené na neutralizáciu ich prudkej aktivity, z ktorých najsilnejší v rastlinnom svete je flavonoid sibírskeho smrekovca. A v kombinácii s vitamínmi C a E pôsobí táto látka ešte sebavedomejšie a efektívnejšie. Okrem iného je výborným cievnym tonikom a chráničom kapilár, zaisťujúcim neprerušovanú výživu spojivového tkaniva - základu orgánov a systémov nášho tela. Kyselina askorbová je tiež katalyzátorom mnohých biochemických procesov. Podporuje teda tvorbu kolagénových vlákien, čo je tiež veľmi dôležité pre spevnenie pokožky a zvýšenie jej elasticity.

Multivitamínovú časť komplexu predstavujú iba dve zložky. Ale aké! Asi 250 užitočných látok obsahuje včelia materská kašička obsiahnutá v prípravku a viac ako 100 ďalších vo včelom peli (peli). Tento zoznam obsahuje 20 aminokyselín, vrátane esenciálnych, asi 30 makro- a mikroprvkov, desiatky vitamínov, voľné mastné kyseliny, enzýmy, ktoré napomáhajú tomu, aby sa všetko spomenuté čo najlepšie vstrebalo. Čerešničkou na tejto výživnej torte sú látky podobné hormónom v materskej kašičke, ktoré sa starajú najmä o prirodzené zvýšenie hladiny estrogénu. A tie posledné, ako už vieme, sú mimoriadne dôležité pre zachovanie prirodzenej krásy žien a zachovanie mladosti.

Komplex by však nemali ignorovať ani muži. Kombinácia včelích produktov v droge podporuje tvorbu vlastného testosterónu – hormónu sily, sebavedomia a sexuálnej aktivity. Vyhrá teda určite každý. Zostaňte zdraví a zvyšok bude nasledovať!