Fototermolýza je moderný spôsob omladenia

neablatívne omladenie tváre

Nepáči sa vám vzhľad vašej pleti? Možno je čas premýšľať o účinných metódach omladenia? V akom veku sa odporúča začať s týmito procedúrami? Takéto otázky vznikajú takmer u každej ženy po 30 rokoch. Proces starnutia začína v skoršom veku, no v tomto veku ho ešte nevnímame.

Našťastie moderná medicína a kozmetológia nestoja a ponúkajú svojim pacientom viacero hardvérových a injekčných procedúr, ale tento článok sa zameria na laserovú metódu omladenia pokožky. V kozmeteológii sa používajú rôzne laserové techniky, ale všetky možno rozdeliť do dvoch typov:

  • ablatívne (s poškodením povrchovej vrstvy kože);
  • neablatívne (bez poškodenia povrchovej vrstvy kože).

Ako rýchlo omladiť pokožku?

Postupne sa na pokožke objavujú vrásky, zmatňuje, rozširujú sa póry. Laserová fototermolýza pomáha rýchlo vrátiť pokožke mladosť. Táto účinná nechirurgická metóda omladenia pleti pomáha stimulovať a korigovať bunkovú štruktúru bez deštruktívnych zmien. Na fototermolýzu sa používa laserový lúč, ktorý sa delí na mikrolúče. Počas postupu je teda možné kontrolovať hĺbku a stupeň expozície a zabrániť poškodeniu hornej vrstvy epidermy.

Laserová fototermolýza tváre pomáha odstraňovať mimické vrásky, redukovať rozšírené póry, obnovovať pokožku tváre, krku a dekoltu. Pomáha tiež účinne odstraňovať pigmentáciu kože, odstraňovať jazvy, strie, jazvy. Pomocou tejto metódy sa môžete zbaviť aj tých najhlbších a najstarších jaziev a strií. Pôsobenie prístroja možno porovnať s pôsobením peelingu alebo leštenia, len je oveľa efektívnejšie. V procese spracovania pokožky zostávajú na jej povrchu mikropopáleniny. Počas nasledujúceho rehabilitačného obdobia vrchná vrstva kože odumiera a zbavuje sa prirodzeným spôsobom. V poškodených oblastiach sa začína aktívne vytvárať kolagén, čo prispieva k tvorbe nových zdravých buniek. Už po niekoľkých procedúrach je zrejmé, že pokožka je rovnomernejšia a po absolvovaní kurzu je zrejmé, že kozmetické problémy úplne ustúpili do pozadia.

Prístroj na fototermolýzu tváre

Frakčný neablačný laser Lux1540 ako súčasť systému Palomar Icon pomáha efektívne a rýchlo riešiť nielen elementárne, ale aj pomerne zložité problémy pacientov v kozmeteológii.

Laser sa používa, keď je potrebné odstrániť nasledujúce problémy:

  • omladenie dermis;
  • odstránenie vrások;
  • vplyv na jazvy a jazvy;
  • popôrodné strie na koži;
  • boj proti gravitačnej ptóze horných a dolných viečok.

Vďaka výhodám zariadenia je žiadané. Jeho zvýšená účinnosť je dlhodobo dokázaná mnohými pozitívnymi klinickými výsledkami. Prístroj je založený na omladzovaní pokožky stimuláciou syntézy kolagénu a obnovy pokožky. Laser vytvára dobrú hĺbku expozície - až 2 mm. 2-3 prechody cez povrch pokožky stačia na dosiahnutie dobrej hustoty vystavenia lúčom na zlepšenie štruktúry pokožky.

V porovnaní s inými lasermi poskytuje frakčný model najlepšiu bezpečnosť a bezbolestnosť. Laser využíva schválenú technológiu hladkého pulzu. Zariadenie nevyžaduje použitie ďalšieho spotrebného materiálu, čo robí postup hospodárnejším.

Vykonanie postupu

Laserová frakčná fototermolýza sa vykonáva po predbežnej príprave pokožky. Pred zákrokom sa musí očistiť od prebytočného mazu, prachu a kozmetiky. Keďže sa ošetrenie vykonáva laserom, miesta nárazu sa ošetria anestetikom. Po niekoľkých minútach sa anestetický krém odstráni a aplikuje sa špeciálny gél na uľahčenie kĺzania zariadenia. Pred postupom sa vytvorí špeciálna schéma spracovania. Priemerná dĺžka trvania procedúry nie je dlhšia ako 30 minút.

Počas procedúry pacient necíti bolesť, je možné zaznamenať len mierne brnenie alebo pálenie. Vo všeobecnosti postup nespôsobuje nepríjemné pocity a je pre pacienta celkom pohodlný. Po ukončení procedúry sa na pokožku aplikuje krém na zníženie hyperémie a opuchu. Postup frakčnej fototermolýzy sa opakuje po 2-3 týždňoch. Každé pravidelné sedenie určuje kozmetička na individuálnom základe.

Starostlivosť o pokožku po vystavení prístroju

Laserová frakčná fototermolýza tváre jemne pôsobí na pokožku, takže sa dostatočne rýchlo zotavuje. Riziká vzniku akýchkoľvek komplikácií sú úplne vylúčené, ale po určitom čase je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • pri precitlivenosti pokožky sa 1 mesiac vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu. V lete sa odporúča používať opaľovací krém;
  • po dobu 2 týždňov naneste na ošetrovanú oblasť hydratačný krém, ktorý by mal byť ľahký a neupchávať póry;
  • nepoužívajte peelingy a peelingy aspoň 2 týždne.

Začervenanie a mierny opuch sú normálnou reakciou tela a tá prejde pomerne rýchlo, keďže prebieha regenerácia buniek. Priebeh procedúr je 4-8 sedení s frekvenciou raz za 2-6 týždňov. Ďalšou výhodou tejto techniky je, že sa hodí k biorevitalizácii, plazmovej terapii a iným omladzovacím metódam zameraným na omladenie pokožky a syntézu kolagénu.

Odrody frakčnej fototermolýzy

K dnešnému dňu existuje neablatívna metóda omladenia, ktorá pomáha zlepšovať stav krku, tváre, viečok, odstraňuje strie a po akné. Používa sa tiež na zlepšenie celkového vzhľadu vo všeobecnosti. Táto technika poskytuje pozitívny výsledok pri liečbe pigmentácie kože a oblastí s nedostatočnou pigmentáciou. Účinok je predĺžený, čo znamená, že stav pokožky sa zlepšuje a účinok pretrváva niekoľko rokov.

Ablatívna technika je založená na použití CO2 lasera. V dôsledku dopadu jeho lúča dochádza v určitej hĺbke k poškodeniu epidermis. Potom do troch mesiacov sa na ošetrovanej oblasti pokožky vytvorí kolagén. Takýto laser je schopný eliminovať dostatočne výrazné defekty. Okrem hlavného lasera je možné použiť erbiový laser, ktorého vlnová dĺžka lúča je o niečo kratšia, čo znamená, že účinok nie je taký hlboký a rýchlejší.

V porovnaní s neablatívnou metódou pacienti po tomto výkone pociťujú určitú bolesť, ale výkon má vyššiu účinnosť a bezpečnosť v porovnaní so štandardnou laserovou abláciou.

Kontraindikácie pre postup

Napriek zjavnému pozitívnemu účinku majú všetky metódy omladenia pokožky tváre svoje kontraindikácie. V tomto prípade by ste mali zdôrazniť:

  • kožné ochorenia, ako je psoriáza a dermatitída;
  • tehotenstvo a dojčenie;
  • epilepsia;
  • onkológia;
  • zápalové a infekčné procesy;
  • nedávne čistenie tváre pomocou chemikálií;
  • alergia na anestetiká.

Fototermolýza tváre je povolená na akomkoľvek fototype pokožky, pretože účinok sa uskutočňuje infračervenými lúčmi, ktoré prenikajú do pokožky. Keďže k hojeniu dochádza dostatočne rýchlo, účinok môže byť v rôznych oblastiach.

Fototermolýza CO2

Frakčná fototermolýza CO2 je špeciálny prístroj na ovplyvňovanie kože. Metóda spočíva v použití bodového hĺbkového efektu laseru s oxidom uhličitým, ktorý zanecháva na koži veľké množstvo mikrotermálnych poškodení. V hlbokých vrstvách pokožky dochádza nielen k tepelnému poškodeniu, ale zároveň k zahrievaniu susedných oblastí pokožky, ktoré zostávajú nepoškodené.

Frakčná fototermolýza CO2 lasera eliminuje vznik nežiaducich účinkov. Stupeň vystavenia tkaniva je možné upraviť zmenou oblasti pokrytia a vzdialenosti medzi mikrotermálnymi zónami. To je to, čo je na tomto zariadení špeciálne.

Frakčná fototermolýza dáva viditeľný výsledok po 3 procedúrach. Zotavenie po zákroku je pomerne rýchle. Po ukončení procedúry nastanú nasledujúce zmeny:

  • pokožka je pôsobivo napnutá;
  • pleť sa zlepšuje;
  • štruktúra pokožky je vyrovnaná;
  • očné viečka sú vytiahnuté nahor.

Frakčnú fototermolýzu vykonáva skúsený kozmetológ, ktorý hodnotí stav pokožky, berie do úvahy indikácie a kontraindikácie, ako aj želania pacienta. Efektívne metódy omladzovania pomáhajú každému pacientovi zabudnúť na to, čo je sivá mdlá pleť, rozšírené póry, ktoré predtým trápili, ako aj jazvy po akné a strie.

Maximálny účinok sa dosiahne pri ošetrení plytkých vrások. Po každej procedúre potrebuje čas na zotavenie a produkciu kolagénu a elastínu potrebného na vyhladenie vrások. Konečný výsledok možno pozorovať po niekoľkých mesiacoch.