Po mnoho storočí ľudia zbierali skúsenosti s liečbou bylinkami. Fytoterapia poskytuje vynikajúce výsledky aj v starostlivosti o pleť. Čoraz viac žien sa vzdáva drahej kozmetiky a prechádza na domáce kozmetické výrobky, ktoré sú vyrobené vlastnými rukami iba z prírodných surovín. Ľudové prostriedky z bylín na vrásky sú skvelou alternatívou skrášľovacích procedúr v salónoch a klinikách.
Liečivý účinok bylín
Rastlinná kozmetika obsahuje väčšinu minerálov, organických kyselín a ďalších prvkov potrebných pre plnohodnotné fungovanie epiteliálnych tkanív.
Kozmetológovia rozdelili bylinky do skupín s prihliadnutím na typ a problémy pokožky. Tradičná medicína pozná viac ako 2 000 druhov liečivých rastlín, 20 položiek sa používa v domácej lekárskej kozmetike, medzi nimi:
- žihľava, plantain, mäta sú vhodnejšie pre mastnú pleť;
- tymián, oregano, nechtík najlepšie používajú ženy so suchým typom povrchu;
- petržlen, púpava, celandín majú bieliace vlastnosti;
- upokojiť, zmierniť zápal pomôže dubovej kôre, harmančeku, nechtíka alebo šnúrke;
- rozmarín so šalviou vás zbaví vrások okolo očí, úst, vrások na čele;
- lipa, ľubovník bodkovaný prispievajú k zúženiu pórov, tónujú epidermis, odstraňujú mastný lesk;
- recenzie kelu na omladenie tváre - morská tráva, chvália jej jedinečný účinok na pokožku.
Pravidlá používania doma
Infúzie a odvar z liečivých rastlín môžu zachrániť pokožku pred mnohými defektmi a predčasným starnutím. Aby bol výsledok čo najefektívnejší, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel pre ich domáce použitie, ako aj poznať vlastnosti konkrétneho receptu. Na začiatok, pred aplikáciou v praxi, je dôležité oboznámiť sa so základmi fytokozmetológie.
Základné odporúčania pre použitie liečivých rastlín:
- Existuje niekoľko spôsobov, ako použiť bylinky na tvár: pridajte ich do masiek, na každodenné umývanie, potieranie alebo pleťové vody, pripravte kozmetický ľad.
- Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať alergickú reakciu na malej ploche kože na paži a až potom, čo sa ubezpečíte, že chýba, naneste produkt na tvár.
- Ak máte obľúbenú domácu masku, je ľahké ju vylepšiť nahradením tekutej zložky (mlieko, džús) odvarom z byliniek.
- Po kurze 10-15 bylinných masiek si musíte urobiť krátku prestávku a potom zmeniť zloženie produktu tak, aby si pokožka „nezvykla".
- Ak sa rastliny zbierajú samostatne, nedajú sa ani sušiť, dajú sa použiť ešte čerstvé.
- Všetky recepty na odvar sa najlepšie aplikujú okamžite alebo niekoľko hodín po ich príprave.
- Na skladovanie kozmetických prípravkov je lepšie použiť sklenené alebo keramické nádoby.
- Ak sú na tvári čerstvé škrabance, akné, zápaly, jazvy alebo stopy po nedávnych plastických operáciách, radšej zákrok s liečivými bylinkami odložte.
- Nazbierané rastliny je možné skladovať dva roky, na suchom mieste mimo dosahu slnečného žiarenia.
Vydržať akúkoľvek bylinkovú masku na tvári by nemala byť dlhšia ako 30 minút. Pretože ako všetky úžitkové rastliny sú biologicky aktívne len pol hodiny.
Pravidelné používanie receptov ľudovej krásy pomôže dosiahnuť vynikajúce výsledky. Takže masky pre mastnú pleť sa najlepšie používajú dvakrát týždenne a pre suchú pokožku raz. Pre prevenciu stačí urobiť si bylinkovú masku raz za desať dní.
Výhody lekárskej kozmetiky
Príspevok rastlín k omladzovaniu pokožky je kolosálny. Prispieva k tomu veľa faktorov:
- prirodzenosť, šetrnosť k životnému prostrediu komponentov;
- hlboké pôsobenie masiek, odvarov;
- bohatosť, rozmanitosť rastlín vám umožňuje vybrať ten správny recept pre akýkoľvek typ;
- spomaliť starnutie, intenzívne hydratovať, dodať pružnosť, zdravú farbu, je možné bez obáv o zdravie tela, vyhnúť sa podráždeniu, zápalu;
- Liečivé byliny sú absorbované bunkami na 100%, na rozdiel od kozmetických prípravkov s chemickými zložkami.
Oregano
Druhým názvom tejto bylinky pre mládež je oregano. Rastlina obsahuje biologicky aktívne látky, éterický olej, kyselinu askorbovú. Oregano čistí, osviežuje pleť, vyhladzuje vrásky, zmierňuje zápaly. Rastlina stimuluje produkciu kolagénu, proteínu zodpovedného za elasticitu pokožky. Oregano je dobré antiseptikum, preto sa jeho odvar používa na akné, mikrotrhlinky či rany.
Recepty proti starnutiu pleti:
- 10 g oregana zalejte 400 ml vriacej vody, povarte vo vodnom kúpeli 10 minút. Ochlaďte, preceďte. Použite kvapalinu ako termálnu vodu, tonikum, čistiaci prostriedok.
- Do 50 ml odvaru pripraveného podľa vyššie uvedeného receptu pridajte 5 ml hroznového oleja a 8 kvapiek vitamínu A. Nalejte tekutinu do ľadových foriem, zmrazte. Večer pokožku utrite kockami.
- 5 g rozdrveného oregana zalejeme 100 ml alkoholu. Zmes lúhujte 2 týždne na tmavom mieste. Tento liek lieči zápaly a akné, obohacuje antiseptické masti alebo toniká. Nepoužíva sa v čistej forme.
- Zmiešajte 5 ml nálevu z oregana (recept vyššie), 50 ml odvaru z harmančeka, 4 kvapky esenciálneho oleja zo santalového dreva. Utrite tvár tonikom ráno a večer. Zmierňuje zápaly, bieli pokožku, posilňuje tenké cievy.
Kedy použiť a kontraindikácie
Byliny sa môžu použiť na boj proti nedostatkom:
- zápal, akné;
- viac vekových škvŕn;
- tvorba nových vrások;
- nadmerná suchosť, olupovanie kože
- alergické reakcie, svrbenie, začervenanie;
- opuch, modrosť v oblasti očí;
- mastný lesk, matná farba epidermis.
Existuje niekoľko kontraindikácií používania bylinnej kozmetiky:
- individuálna alergia na liek;
- choroby spojené s obehovým systémom, onkológia;
- pooperačný stav (prítomnosť čerstvých rán).
Byliny na vrásky na tvári
Požadovaný efekt v boji proti známkam starnutia pokožky možno dosiahnuť každodenným umývaním bylinnými nálevmi.
Okrem toho umývanie môže dosiahnuť niekoľko výsledkov naraz:
- čistenie potu a mazových sekrétov, častíc prachu a nečistôt;
- odstrániť akné, zmierniť zápal, zúžiť póry;
- tón pleti.
Čo potrebujete vedieť o príprave a použití tonika na umývanie:
- pripravte výrobok na vode alebo alkohole: vodné tonikum sa uchováva nie dlhšie ako dva dni, alkohol - až dva týždne;
- používajte bylinky: harmanček, šalvia, petržlen, celandín; žihľava, ľubovník bodkovaný, zelený čaj;
- prírodné zeleninové šťavy - aloe, citrusy, uhorka;
- tonikum sa nemusí zmývať;
- používajte nápravu každý deň večer a ráno.
Recepty, ktoré vrátia mladosť a krásu tváre
Vyčistiť, doplniť vodnú rovnováhu buniek pomôže toniku na báze lipového kvetu. Potrebujete 2 polievkové lyžice. kvety, zalejeme 250 ml vriacej vody, nádobu prikryjeme, po pol hodine precedíme. Utierajte pleť ráno a večer.
Výhradne na čistenie mastnej pleti použite 1 ČL. komplex bylín (kvety nechtíka, nevädza, fialky) a 1 polievková lyžica. harmanček, ktorý zalejeme vriacou vodou (0, 5 l). Na druhý deň si problémové partie potierajte odvarom. Nástroj odstráni nečistoty, osvieži pokožku.
Maska z aloe šťavy a ovsených vločiek pomôže zbaviť sa vrások okolo očí. Zmiešajte zložky v pomere 2: 1, naneste zmes v tenkej vrstve na 10 minút. Zvyšok odstráňte vatovým tampónom.
Ďalšia osvedčená verzia masky na omladenie sa pripravuje z kašičky listov žihľavy, St. zber na 0, 5 l tekutiny. Produkt vylúhujte asi 3 hodiny, rozdrvte na homogénnu konzistenciu (ak je to možné), potom rozložte hmotu na očistenú pokožku. Zvyšok umyte po pol hodine.
Ak chcete obnoviť zdravú žiaru, elasticite epidermis pomôže maska mäty piepornej a zeleného čaju (1 polievková lyžica každej zložky). Zmes chvíľu zalejeme vriacou vodou. Potom scedíme vodu (možno použiť ako tonikum, ľadový základ), na povrch poukladáme samotné bylinky. Po 15 minútach odstráňte kašu.
Ak stále neveríte omladzujúcej sile bylín, potom vám odporúčame preštudovať si informácie o farmaceutických prípravkoch na tvár, možno sú pre vás vhodnejšie metódy tradičnej medicíny.
Šalvia
Rastlina je bohatá na antioxidanty a biologicky aktívne látky, ktoré vyhladzujú vrásky a odstraňujú starecké škvrny. Odvar zo šalvie spomaľuje proces starnutia, tonizuje, zjemňuje a osviežuje pokožku, reguluje činnosť mazových žliaz. Tiež rastlina pomáha zbaviť sa akné, akné a rosacey - rozšírených kapilár na tvári. Bylina je vhodná pre každý typ zdravej či problematickej pleti.
Spôsoby prípravy a použitia:
- Odvar na umývanie. Nalejte 1, 5 lyžičky. šalvia 1 šálka vriacej vody a potom zmes dusíme vo vodnom kúpeli 20-30 minút. Kmeň kvapalinu, vychladnúť. Umyte si tvár odvarom ráno po hlavnom čistení pleti.
- Masážna zmes. Zmiešajte 5 ml základného oleja a 2 kvapky šalviového esenciálneho oleja. Vykonajte aktívne ťahy pokožky od stredu čela k spánkom, od brady a krídel nosa k ušiam, potom proti smeru hodinových ručičiek okolo očných viečok. Na rovnakých líniách urobte patky, kohútiky, tlak.
- Kozmetický ľad na tónovanie. 7 g byliny šalvie a 1 g kvetov rumančeka zalejte 120 ml horúcej vody (nie vriacej). Produkt lúhujte 1 hodinu v uzavretej nádobe. Pridajte 3 kvapky šalviového esenciálneho oleja. Miešajte, preceďte. Nalejte do foriem, pošlite do mrazničky. Utrite si tvár kockou ľadu pozdĺž lymfatických línií ráno a večer.
Toto musíte vedieť pri omladzovaní bylinkami!
- Niektoré bylinky sú alergény. Pred použitím kozmetického výrobku vykonajte skúšobný test.
- Na kozmetické účely používajte rastliny zakúpené v lekárni (jeho kvalita je zaručená) alebo nazbierané v overených, ekologicky šetrných priestoroch.
- Preštudujte si vlastnosti, vlastnosti každého komponentu, mali by byť zamerané na vyriešenie problému, podľa typu povrchu.
- Odvary pripravujte maximálne na 3 dni užívania, kašovité zmesi skladujte maximálne 2 dni.
- Ak chcete dosiahnuť väčší účinok, nezabudnite do svojej každodennej stravy zahrnúť potraviny proti starnutiu, vykonávať masáž, tvárovú gymnastiku.
- Umývanie odvarom po energetickej masáži tváre prispieva k rýchlemu nasýteniu buniek živinami, aktivuje procesy vrátane tvorby kolagénových a elastínových vlákien.
- Kozmetický bylinkový ľad účinne zvlhčuje a vyživuje epiteliálne bunky. Viac informácií o receptoch na výrobu ľadových zázrakov nájdete tu.
Guduchi
Táto bylina proti starnutiu sa používa v ajurvéde, indickej ľudovej medicíne. Na omladenie sú vhodné sušené korene a stonky, sypký prášok alebo extrakt v kapsuliach. Pri požití guduchi odstraňuje toxíny, lieči pečeň, posilňuje imunitný systém, zlepšuje metabolizmus - látkovú premenu. Pri vonkajšej aplikácii zmierňuje akné, tonizuje, upokojuje pokožku.
- Maska na tvár z uhoriek - užitočné vlastnosti a podrobné recepty na varenie doma s fotografiou
- Echinacea purpurea
- Byliny na zvýšenie potencie u mužov
Guduchi prášok v kapsulách sa predáva v ajurvédskych obchodoch. Druhý názov rastliny je giloy. Užíva sa podľa pokynov, zvyčajne 1 tableta (0, 5–1 g) dvakrát denne s teplou vodou, medom alebo ghee. Prášok z kapsúl sa pridáva do masiek, peelingov, ale uprednostňuje sa požitie.
Výhody uhorky pre pokožku
Uhorka je prírodné výživné pleťové sérum bohaté na vitamíny. Pre vysoký obsah vody je uhorka považovaná za prírodný absorbent, zvlhčovač a zásobáreň vitamínov (B1, B2, kyselina askorbová, K, jód, síra). To je dôvod, prečo sa táto vysokovýkonná prísada používa v kozmeteológii. Výhody uhorky pre pokožku:
- má omladzujúci a regeneračný účinok;
- osviežuje;
- zlepšuje turgor;
- pozitívne ovplyvňuje metabolické procesy;
- odstraňuje tmavé kruhy pod očami;
- zmierňuje opuchy;
- tóny;
- odstraňuje starecké škvrny.
Ak sa potrebujete zbaviť tmavých kruhov okolo očí, odstrániť starecké škvrny, rozveseliť alebo osviežiť, musíte použiť uhorku na tvár vo forme plátkov alebo kruhov. Ak je pokožka tváre ohrozená dehydratáciou, potom vždy príde na záchranu maska na báze strúhanej uhorky alebo uhorkovej šťavy, ovsených vločiek, tvarohu.
Ako sa zbaviť prvých vrások na tvári pomocou kozmetiky
Trh s kozmetickými výrobkami v modernom svete je plný rôznych názvov, medzi ktorými môžete najčastejšie počuť tieto: krémy, oleje, gély, masky, séra a balzamy. Každý z nich má svoj vlastný mechanizmus účinku. Celkovo možno rozlíšiť tri veľké skupiny:
- Prípravky na báze kyseliny hyalurónovej slúžia najmä na hydratáciu a sú spôsobom, ako predchádzať vráskam. Molekuly takýchto produktov sú také veľké, že nie sú schopné preniknúť hlboko do dermis, ale dokážu ju dobre zvlhčiť a chrániť pred dehydratáciou.
- Produkty s obsahom kolagénu a elastínu sú vynikajúce na omladenie.
- Produkty obsahujúce peptid pozostávajú hlavne z molekúl aminokyselín naviazaných na peptid. Každý z nich má svoju vlastnú štruktúru. V každodennom živote sa im hovorí „cielené signálne peptidy", pretože dokážu zabrániť prenosu nervových vzruchov do svalov tváre, naštartovať syntézu mukopolysacharidov, kolagénu atď. Výsledkom použitia takýchto látok je úplné uvoľnenie svalov. , kolagénové vlákna sú reštrukturalizované a dochádza k efektu spevnenia kontúr.
Ako fungujú ľudové prostriedky?
Poďme zistiť, ako fungujú ľudové prostriedky používané na mimické vrásky. Hlavná akcia:
- Hydratačné. Strata vlhkosti a nadmerná suchosť je jednou z hlavných príčin výrazových línií. Prírodné oleje, mliečne výrobky, čerstvá zelenina a ovocie majú hydratačný účinok.
- Výživa. Dodatočný príjem vitamínov, minerálov a aminokyselín udržuje zdravú pokožku. Oleje, ovocie, bobule, zelenina, vaječný žĺtok majú výživný účinok.
- Liftingový efekt. Pokožka sa časom nielen zvráskavie, ale začne aj ochabovať. Na utiahnutie pokožky ľudovými metódami sa odporúča použiť vaječný bielok, škrob, želatínu.
- Odstráňte opuch. Pod očami sa často tvoria edémy, na ich odstránenie sa odporúčajú masky so surovými zemiakmi a petržlenovou vňaťou.
Odstráňte vrásky okolo pier
Vertikálne vrásky okolo úst sa objavujú spravidla neskôr ako ostatné mimické vrásky. Ale robia tvár staršou. Najlepšie zo všetkého je nečakať, kým sa objavia vrásky, ale začať si masky vyrábať profylakticky.
Recepty:
- S tekvicovými semienkami.Budete musieť vyčistiť surové tekvicové semienka a rozdrviť ich v mixéri, až kým nebudú hladké. Na polievkovú lyžicu drvených semien vezmite 10 ml ricínového oleja a mandľového oleja. Všetko potrieme. Naneste silnú vrstvu na oblasť okolo pier po dobu pol hodiny.
- škrob.Budete potrebovať suchý zemiakový alebo kukuričný škrob. Polievková lyžica tohto produktu sa bude musieť zmiešať s rastlinným olejom. Je lepšie brať ľanové semienko, ale môžete použiť akékoľvek iné nerafinované. Aby ste uľahčili zmiešanie škrobu s olejom, pridávajte ho doslova po kvapkách a dobre premiešajte. Výsledkom by mala byť hustá zmes konzistencie zubnej pasty. Naneste pripravenú "pastu" na oblasť okolo pier na pol hodiny.
- S kyslou kapustou.Kapustu musíte rozdrviť v mixéri, kým sa nedosiahne homogénne pyré. Pridajte lyžičku nerafinovaného rastlinného oleja do lyžice kapustového pyré. Rozložte výslednú hmotu na problémovú oblasť po dobu dvadsiatich minút.
- S hráškom.Z hrachu sa pripravujú dva druhy masiek. Pri prvej možnosti sa používa suchý hrášok, pri druhej sa používa čerstvý alebo čerstvo mrazený zelený hrášok. Prvá verzia masky sa pripravuje nasledovne: mletý suchý hrášok v mlynčeku na kávu do stavu múky. Lyžicu výsledného produktu zalejte malým množstvom horúceho mlieka, aby vznikla hustá hmota. Do ochladenej hmoty pridajte 5 ml kozmetického oleja (akéhokoľvek). Aplikujte zmes na štvrťhodinu. Druhá verzia masky sa pripravuje ešte jednoduchšie. Čerstvý hrášok pomelieme na pyré a zmiešame s hustou kyslou smotanou v pomere jedna ku jednej. Ak sa použije čerstvo zmrazený výrobok, musí sa nechať rozmraziť. Na prípravu omladzujúcej masky nie je možné použiť konzervovaný zelený hrášok.
- Apple.Na prípravu tejto kompozície sa používa čerstvé jablko. Musí sa olúpať a nastrúhať na jemnom strúhadle. Na polievkovú lyžicu jablkového pyré vezmite lyžičku tekutého medu, rozdrvte. Aplikujte na dvadsať minút.
- Tvaroh.Na toto zloženie potrebujete čerstvý tvaroh, ideálne domáci. Zmiešajte lyžicu tvarohu s lyžicou čerstvo pripravenej mrkvovej šťavy. Ak bol tvaroh suchý a hmota sa ukázala byť hustá, pridajte trochu kefíru alebo kyslej smotany. Aplikujte zmes na pokožku okolo pier na tridsať minút.
Masky na tvár
banánový jogurt
Zloženie obsahuje: 1 polievková lyžica. lyžicu prírodného jogurtu, 2 lyžičky roztlačeného banánu, pol lyžičky medu alebo olivového oleja.
Zmiešajte všetky ingrediencie do homogénnej hmoty a naneste na 15-20 minút na tvár. Odstráňte masku kozmetickými obrúskami a zvyšky opláchnite vodou.
S cícerovou múkou
Budete potrebovať: 1 polievková lyžica. lyžica cícerovej múky, 100 g vody, 1 polievková lyžica. lyžica olivového oleja, pol lyžičky olejového roztoku vitamínu E, 1 žĺtok.
Ako kozmetické salóny ponúkajú, ako sa zbaviť mimických vrások
Moderná kozmetológia nám ponúka nové techniky. Niektoré z metód proti starnutiu nájdete takmer v každom salóne. Nižšie je uvedený zoznam tých najbežnejších:
Laserový resurfacing.
Predmetom vplyvu nie sú oči a oblasť okolo nich, ale priamo oblasť lícnych kostí. Všetky manipulácie sa vykonávajú pozdĺž ich línie. A napriek tomu sa brúsenie považuje za najlepšie spomedzi všetkých dostupných metód. Ale táto operácia má jedno globálne mínus: bohužiaľ vážne poškodzuje pokožku. Pre kvalitatívny výsledok je potrebné vykonať tento postup v dobrom salóne na spoľahlivom zariadení. Z vyššie uvedeného môžeme usúdiť, že takéto brúsenie nestojí za to považovať za najlepšiu možnosť.
Chemický peeling
vykonávané aj pozdĺž lícnych kostí. Je pravda, že je tu jedna výhrada: táto operácia je úplne individuálna. A môže to urobiť iba kvalifikovaný odborník.
Fotoomladenie.
Stimuluje bunky k rýchlejšej regenerácii tým, že ich vystaví zábleskom pulzného svetla. Kolagén a elastín sa tiež začínajú vyrábať produktívnejšie. Účinnosť je zrejmá - tón je vyrovnaný a vrásky sú vyhladené.
Biorevitalizácia.
Základom tohto postupu je zavedenie produktov s kyselinou hyalurónovou do podkožia, čo umožňuje zbaviť sa vrások a na chvíľu zabudnúť na ich existenciu.
Jedna vec spája všetky navrhované metódy - viditeľný výsledok v krátkom čase. Ale každý má svoje silné a slabé stránky. Za hlavnú nevýhodu možno možno považovať ich vysoké náklady. A vzhľadom na to, že je potrebný celý kurz, takéto omladenie môže výrazne ovplyvniť rodinný rozpočet.
Dôvody vzhľadu
Tvár je najexponovanejšia časť tela, preto je pokožka v tejto oblasti denne vystavovaná negatívnym vplyvom. Preto aj u ľudí, ktorí sú zdržanliví v prejavoch pocitov, je výskyt vrások na tvári nevyhnutný. Spočiatku sa objaví nenápadná sieťka, potom sa vrásky prehlbujú.
Príčiny mimických vrások môžeme rozdeliť na vnútorné a vonkajšie. Komuvnútorné faktorymožno pripísať:
- Fyziologické starnutie. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný.
- Aktívnevýrazy tváre. Tento faktor je možné kontrolovať. Samozrejme, nemožno vôbec nepoužívať mimiku, no zvyk zvráskať čelo či prižmúriť oči si treba odnaučiť.
- Prudký úbytok hmotnosti.Je vhodné kontrolovať telesnú hmotnosť a snažiť sa vyhnúť náhlym prírastkom hmotnosti.
- Zlé návyky. Je dobre známe, že fajčiarom sa vrásky tvoria skôr.
Vonkajšie faktory:
- Vplyvživotné prostredie. Mnoho faktorov negatívne ovplyvňuje stav pokožky - vietor, zlá kvalita vody, znečistený a príliš suchý vzduch, mráz, ultrafialové žiarenie.
- Vlastnosti klímy. Život v oblastiach, ktoré sú príliš horúce alebo príliš chladné, zvyšuje riziko skorých vrások.
Aby ste znížili negatívny vplyv vonkajších faktorov, musíte sa snažiť chrániť pokožku. Používajte krémy s ultrafialovým filtrom, chráňte pokožku pred mrazom a vetrom.
Rybí olej - prirodzená výživa pokožky tváre
Rybí olej je nepostrádateľným ľudovým liekom. Pomáha zlepšiť vzhľad a obohatenie o kompletnú sadu vitamínov, ktorá je bohatá na rybí tuk. Používa sa nielen na prípravu masiek, ale aj na vnútorné použitie, vďaka čomu sa z tela odstraňujú všetky toxíny a toxíny, ktoré spôsobujú akné. Rybí olej na tvár a jeho výhody:
- vhodné pre akýkoľvek typ pleti;
- ideálny komponent pre mladé dievčatá a ženy vo veku;
- účinne vyhladzuje vrásky;
- vyživuje pokožku tváre;
- pomáha zlepšiť vzhľad;
- normalizuje hormonálne hladiny a metabolické procesy;
- tóny.
Populárny recept na masku sa pripravuje na báze kapsulárneho rybieho oleja, na to sa stačí vyzbrojiť injekčnou striekačkou a úplne vytiahnuť obsah kapsuly a potom naniesť tenkú vrstvu tuku na problémové oblasti (čelo, brada , oči).
Ako inak môžete bojovať proti vráskam: efektívne spôsoby, ako sa zbaviť a vyhladiť pokožku na tvári
Mlieko používajte nielen ako zložku rôznych kozmetických prípravkov, ale aj na umývanie. Samozrejme to platí pre prírodné dedinské mlieko, nie pre sušené. Zrieďte mlieko horúcou vodou v rovnakých pomeroch a umyte si tvár. Potom odstráňte prebytočnú tekutinu z tváre a naneste výživný krém. Tento postup sa musí vykonať v noci.
Okrem krémov, masiek, peelingov používajte na umývanie rôzne bylinné infúzie a odvarky (harmanček, petržlen, bobkový list). Z týchto odvarov si môžete vyrobiť aj ľad a utrieť si ním tvár.
Na boj proti vráskam nestačí používať iba vonkajšie prostriedky. Zdravá a mladistvá pleť závisí od mnohých faktorov.
- Pite dostatok vody (najmenej dva litre denne). Ako sme už povedali, starnutie pokožky začína vtedy, keď začne strácať vlhkosť. Ale vlhkosť potrebuje nielen pokožka, ale aj všetky vnútorné orgány. Navyše, ak nie je dostatok tekutín pre obličky, pečeň, srdce atď. - z hľadiska tela dôležitejšie predmety - tak túto tekutinu odoberie predovšetkým z pokožky. Preto opakujeme: pite viac tekutín, nech je dostatok pre každého, nenúťte svoje telo vyberať si, kto to viac potrebuje.
- Jedzte správne. Vaša strava musí byť vyvážená.
- Doprajte si dostatok spánku. Nedostatok spánku postihuje predovšetkým tvár. Spite v chladnej miestnosti s čerstvým vzduchom.
- Fajčenie a alkohol tiež starnú rýchlejšie.
- Buďte viac vonku, veďte aktívny životný štýl (pričom nezabúdajte na ochranu pokožky pred škodlivými účinkami slnka, vetra, tepla a mrazu).
Všetky tieto jednoduché pravidlá vám pomôžu udržať vašu pokožku dlho mladú.